Vybíráme task manager (14. část) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Vybíráme task manager (14. část)

Autor: pavelbures - 23.12.2008, 2972 čtenářů


Software Multitasking je velkou konkurenční výhodou operačního systému Windows Mobile, zároveň je ale také jeho prokletím. Pokud totiž nepoužíváte schopný task manager, který dokáže mezi aplikacemi rychle přepínat a také je ukončovat, snadno se může stát, že se operační paměť zaplní několika běžícími programy, které v danou chvíli vůbec nepotřebujete. V dnešním v pořadí již čtrnáctém díle našeho seriálu si představíme GSPocketMagic++, který je k dispozici zdarma.
Freewarový program GSPocketMagic++ existuje již několik let, populární byl zejména v době příchodu prvních kapesních počítačů s VGA displejem. Jako jeden z mála tehdy zvládal nejen spravovat běžící aplikace, ale také do Windows Mobile přinesl hierarchickou nabídku Start, kterou řada uživatelů i dnes považuje za velmi dobrý způsob spouštění aplikací.

Vzhledem k tomu, že se GSPocketMagic++ ve výchozím stavu spouští automaticky po soft resetu kapesního počítače, je třeba program nainstalovat do paměti přístroje. To, že aplikace běží, poznáte podle jiné ikony nabídky Start. Pokud na ni tapnete, objeví se hierarchické menu, ze kterého lze vstoupit do nastavení i spustit libovolný program. GSPocketMagic++ plně respektuje strukturu zástupců na nainstalované aplikace, takže pokud máte programy pro větší přehlednost roztříděné do složek, bude toto dělení zachováno.

GSPocketMagic++ nedosahuje kvalit task managerů v ceně několika stovek korun, méně náročným uživatelům by však mohl vyhovovat. Program dokáže ukončit maximalizovanou aplikaci, lze rovněž ukončit všechny spuštěné programy. Křížek v podání testovaného task manageru dokáže běžící aplikace pouze ukončovat, nikoliv minimalizovat, v nastavení si však můžete vybrat, co se stane po tapnutí na ikonu Start menu. Ve výchozím stavu se rozbalí nabídka, můžete však takto také ukončit program (či všechny aplikace, které v danou chvíli běží). Minimalizovat programy však nelze.

Z dalších funkcí testované aplikace stojí za zmínku položky pro práci se schránkou, můžete tak přesouvat text mezi jednotlivými programy. GSPocketMagic++ dokáže také resetovat kapesní počítač a otočit obraz na displeji. Nastavení programu je velmi rozsáhlé, uživatelé si mohou např. zvolit vlastní obrázek, kterým bude nahrazeno logo v nabídce Start. Lze rovněž definovat, zda bude GSPocketMagic++ pracovat se strukturou aplikací známou ze Start - Programs a nebo použije zástupce na programy z jiné složky.

V případě velkého množství položek existují dvě možnosti, jak je bude program zobrazovat. Lze aplikaci nechat, aby použila jen jeden sloupec a uživatel pak musí posuvníky listovat, pokud však chcete vidět všechny programy (či položky nastavení) najednou, i to GSPocketMagic++ dokáže, stačí v nastavení vybrat, aby se program při výpisu neomezoval pouze na jeden sloupec.

Závěr
Testovaný GSPocketMagic++ je velmi užitečný freewarový program. Díky němu dostanete do svého PDA kaskádové menu a dokonce zvládne spravovat běžící aplikace. Nároky na RAM jsou minimální (cca 0,3 MB), program se spouští bez viditelné prodlevy a během několikadenního testování nezpůsobil zatuhnutí kapesního počítače. Některým uživatelům však může vadit, že GSPocketMagic++ plně nerespektuje používané barevné témátko, takže program vám "rozhodí" vzhled horní systémové lištyPokračování článku:
Vybíráme task manager (15. část)
Předchozí části článku:
Vybíráme task manager (13. část)
Vybíráme task manager (12. část)
Vybíráme task manager (11. část)
Vybíráme task manager (10. část)
Vybíráme task manager (9. část)
Vybíráme task manager (8. část)
Vybíráme task manager (7. část)
Vybíráme task manager (6. část)
Vybíráme task manager (5. část)
Vybíráme task manager (4. část)
Vybíráme task manager (3. část)
Vybíráme task manager (2. část)
Vybíráme task manager (1. část)


Hodnocení produktu:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.33
Účastníků: 3

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Vybíráme task manager (14. část)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů