Vybíráme task manager (15. část) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Vybíráme task manager (15. část)

Autor: pavelbures - 07.01.2009, 7654 čtenářů


Software Multitasking je velkou konkurenční výhodou operačního systému Windows Mobile, zároveň je ale také jeho prokletím. Pokud totiž nepoužíváte schopný task manager, který dokáže mezi aplikacemi rychle přepínat a také je ukončovat, snadno se může stát, že se operační paměť zaplní několika běžícími programy, které v danou chvíli vůbec nepotřebujete. V dnešním díle si shrneme klady a zápory recenzovaných programů3D Alt Tab
Pokud člověk hledá jednoduchý „přepínač“ aplikací, je dobré se podívat i na freewarový 3D Alt Tab. Program nabízí několik efektů, takže se z obyčejného přepínání může stát docela zajímavá podívaná.

AppSentry
Svou koncepcí je freewarový program AppSentry poněkud unikátní. Aplikace totiž v zadaném intervalu automaticky ukončí všechny běžící programy kromě těch, u kterých jsme to v nastavení zakázali. AppSentry tak přijde vhod mj. těm uživatelům, kteří se o ukončování programů nechtějí příliš starat a stačí jim, když task manager jednou za čas zavře nepoužívané aplikace.

Battery Pack Pro
Jestliže hledáte jednoduchý task manager, nebude pro vás Battery Pack Pro nejspíš tou správnou volbou. BPP totiž kromě ukončování a přepínání aplikací nabídne velké množství funkcí, které se správou programů nesouvisí. Součástí aplikace je také Today plug-in, který funguje jako launcher a usnadňuje přístup k vyhledávači Google. Battery Pack Pro stojí 29,99 USD.

Best TaskMan
Sharewarový Best TaskMan není typickým task managerem, můžeme ho zařadit spíše mezi správce procesů. BT nedokáže pracovat se spuštěnými aplikacemi v závislosti na délce tapnutí na křížek, ale umožňuje mezi běžícími programy přepínat a libovolnou aplikaci či proces ukončit. Program rovněž informuje uživatele o stavu akumulátoru a o obsazení interní paměti a karty. Best TaskMan poslouží také jako jednoduchý aplikační launcher, postačí zadat alespoň část názvu programu, který chcete spustit a stisknout Enter (či 2x tapnout). Plná verze programu stojí 9,95 USD, k dispozici je však také trial.

CeleTask
Program dokáže spravovat běžící aplikace a procesy, nezvládá však ukončovat spuštěné programy tapnutím na křížek. CeleTask rovněž zvládne restartovat kapesní počítač, vypnout jeho obrazovku či uvolnit nevyužitou část operační paměti. Plná verze task manageru vás přijde na 7,95 USD.

Elecont Manager
Sharewarový Elecont Manager se vymyká takřka všem představám o správci běžících programů. Jedná se totiž nikoliv o samostatnou aplikace, ale o Today plug-in, který zobrazuje informace o spuštěných programech a dokáže mezi nimi přepínat a ukončovat je. Elecont Manager stojí 9,95 USD.

GSPocketMagic++
Pokud hledáte jednoduchý freewarový task manager, který by disponoval i hierarchickým menu, pak je GSPocketMagic++ takřka jasnou volbou. Program podporuje QVGA i VGA displeje, nabízí rozsáhlé nastavení, plusem jsou rovněž minimální paměťové nároky a stabilita aplikace. Program si můžete stáhnout např. z naší download sekce.

HandySwitcher
Kvalitním zástupcem sharewarových task managerů je mj. HandySwitcher. Program rozlišuje nejen mezi krátkým a dlouhým tapnutím na křížek v rohu obrazovky, ale také na ikonu HandySwitcheru v horní liště, uživatel tak má k dispozici celkem 4 možnosti, jak říci task manageru, co si přeje udělat. Z doplňkových funkcí stojí za zmínku přehledný monitor vytížení procesoru i paměti, takže hned vidíme, jak moc je ta která aplikace náročná. Plnou verzi HandySwitcheru pořídíte za skvělých 9,95 USD.


Ibe Bar
Pokud bychom měli stručně charakterizovat aplikaci Ibe Bar, řekli bychom, že jde o program, který dbá spíše na krásu uživatelského rozhraní nežli na funkce. Ibe Bar totiž např. nerozlišuje mezi krátkým a dlouhým tapnutím na křížek. Již v základu najdete několik skinů pro horní lištu, která je díky task manageru obohacena ikonou pro zobrazení informací o nabití akumulátoru a stavu paměti. Kladem aplikace je, že běží korektně na přístrojích s VGA displejem.

InClose Mobile
Tento freewarový task manager zaujme zejména podporou horizontálních a vertikálních gest, což jsou další dva způsoby, jak lze např. zavřít spuštěný program či všechny aplikace minimalizovat. InClose Mobile rovněž dokáže otáčet obraz na displeji, v nastavení programu si stačí zvolit, zda preferujete rotaci vlevo nebo vpravo.

IndiBar
Dalším z univerzálních task managerů je komerční IndiBar 3.2.0. Program zobrazuje v horní liště ikony běžících aplikací, mezi nimi můžeme přepínat také z menu task manageru, nechybí ani kaskádové Start menu. IndiBar stojí 8,90 USD, lze si však také stáhnout zkušební verzi.

iSS Task Switcher
Program Task Switcher není samostatně distribuovaná aplikace, jde o součást balíku iSS Essentials, který však stojí pouhých 9,95 USD. Aplikace kromě přepínání a ukončování programů nabídne též monitor síťového připojení.

Magic Button
Freewarový task manager z dílny společnosti Tran Creative běží již na historických PocketPC 2002, spustíte ho však také na nejmodernějších PDA s Windows Mobile 6.1 Professional. Mezi klady aplikace patří to, že program rozlišuje mezi krátkým a dlouhým tapnutím na křížek a podle toho provede požadovanou akci. Plusem je rovněž fakt, že jsou v horní systémové liště zobrazeny ikony spuštěných programů. Uživatel si může také vybrat, které aplikace budou mezi běžícími programy zobrazeny, lze nastavit i to, aby Magic Button vybrané aplikace pouze minimalizoval. Při hodnocení nesmíme opomenout ani jednoduchý ukazatel stavu baterie, který je zobrazen v horní části displeje.

pBar
Dalším kvalitním freewarovým task managerem je i pBar. Program potěší širokou paletou doplňkových funkcí, dokáže mj. do horní lišty umístit indikátor stavu baterie a hodiny. Z menu task manageru můžeme kromě přepínání běžících aplikací také zapnout/vypnout Bluetooth a wi-fi.

PocketNav
Freewarový PocketNav se stal jedním z nejhorších task managerů v našem testu. Co se funkcí týče, nepřináší nic zásadního čím by nedisponoval alespoň jeden z konkurenčních programů, rovněž rozhraní task manageru na přístrojích s Windows Mobile 6.1 nevypadá nejlépe. Plusem mohou být akorát minimální nároky RAM i na úložnou paměť.

SmartTask
Tento task manager můžeme doporučit zejména uživatelům, kteří kromě přepínání a ukončování programů (jen z menu, nikoliv tapnutím na křížek) nechtějí žádné další funkce. SmartTask však není příliš stabilní, během testování na přístroji s Windows Mobile 5 program způsobil několik nechtěných resetů.

tMan
Pokud hledáte jednoduchého a freewarového správce běžících aplikací, mohl by vás zaujmout tMan. Za programem stojí český vývojář David Andrš, takže pokud chcete autorovi poděkovat, můžete mu bez obav napsat e-mail v českém jazyce. tMan kromě krátkého a dlouhého stisku dokáže pracovat také s vertikálním gestem, kterým můžete vyvolat menu task manageru. Z doplňkových funkcí stojí za zmínku výjimky - do nich můžete zařadit programy, které nechcete, aby je tMan ukončoval.

WisBar Advance
Patrně nejpropracovanějším task managerem, který jsme zařadili do našeho přehledu, je WisBar Advance 3. Program nabízí několik desítek funkcí, kromě správy běžících aplikací zvládne upravit vzhled uživatelského rozhraní, nabízí také kaskádové Start menu a mnoho dalších vychytávek. Vzhledem k velkému množství funkcí a k rozsáhlému nastavení doporučujeme kromě naší recenze přečíst také uživatelský manuál.

WisBar Lite
Sharewarový WisBar Lite je zajímavý zejména velkým množstvím doplňkových funkcí. Task manager kromě ukončování aplikací zvládne otočit obrazovku, provést soft reset kapesního počítače, patřičnou položkou v menu přístroje lze také vypnout PDA. Byla by škoda nezmínit kaskádové Start menu, které WisBar Lite jako jeden z mála task managerů do Windows Mobile přináší. V nastavení lze kromě jiného zapnout ukazatel stavu baterie, ve srovnání s freewarovým MagicButtonem je řešení Wisbaru propracovanější, můžete si totiž vybrat, na kolik dílků indikátor rozdělíte i to, kterou barvou bude zobrazena část značící již spotřebovanou energii.

WkTASK
Jeden z nejznámějších freewarových task managerů existuje také v české jazykové verzi, takže se uživatelé, kteří ovládají pouze svoji mateřštinu, nemusí bát, že by s programem nedokázali pracovat. WkTASK upravuje horní systémovou lištu, kromě ikon spuštěných aplikací zde můžete vidět také jejich názvy. Součástí task manageru je také jednoduchý aplikační launcher, odkud můžete pohodlně spouštět jednotlivé programy.Předchozí části článku:
Vybíráme task manager (14. část)
Vybíráme task manager (13. část)
Vybíráme task manager (12. část)
Vybíráme task manager (11. část)
Vybíráme task manager (10. část)
Vybíráme task manager (9. část)
Vybíráme task manager (8. část)
Vybíráme task manager (7. část)
Vybíráme task manager (6. část)
Vybíráme task manager (5. část)
Vybíráme task manager (4. část)
Vybíráme task manager (3. část)
Vybíráme task manager (2. část)
Vybíráme task manager (1. část)
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Vybíráme task manager (15. část)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů