www.WMHelp.cz

Vybíráme task manager (2. část)
Publikováno: 17.01.2008
Téma: Software


Multitasking je velkou konkurenční výhodou operačního systému Windows Mobile, zároveň je ale také jeho prokletím. Pokud totiž nepoužíváte schopný task manager, který dokáže mezi aplikacemi rychle přepínat a také je ukončovat, snadno se může stát, že se operační paměť zaplní několika běžícími programy, které v danou chvíli vůbec nepotřebujete. V dnešním, v pořadí již druhém díle našeho seriálu, si představíme sharewarový program HandySwitcher.

Stejně jako v případě minule recenzovaného Magic Buttonu, i HandySwitcher po spuštění umístí ikonu do horní systémové lišty. Tapnutím (případně podržením stylusu, záleží na uživatelském nastavení) na tuto ikonu se uživatelé dostanou do menu, odkud je možno např. ukončit všechny běžící aplikace, přepínat mezi běžícími programy či se přejít do nastavení HandySwitcheru.


V nastavení aplikace je možno si navolit, co bude program dělat v případě tapnutí na křížek v rohu a také to, co se stane, pokud stylus nad křížkem podržíte. V obou případech je možno vybírat z následujících možností:

- Zavřít program
- Minimalizovat program
- Minimalizovat všechny aplikace
- Zavřít všechny programy
- Zobrazit menu
- Zavřít všechny programy kromě aktuálně používaného
- Použít výchozí systémové nastavení

Ze stejných 6 možností můžete vybírat ve chvíli, kdy nastavujete, co se bude dít po tapnutí na ikonu HandySwitcheru a po přidržení stylusu nad ní.

Na třetí záložce v menu si můžete nadefinovat, které položky chcete mít v menu, např. Zavřít všechny programy, Využití procesoru, Minimalizovat všechny programy atp.

Pozici ikony na horním panelu je vhodné počítat od pravého rohu, protože pak budete mít jak v portait, tak i v landscape režimu zobrazeny všechny systémové ikony (ukazatel síly signálu, hlasitosti atp.). Po přetočení se sice ikona HandySwitcheru zobrazí asi na dvě vteřiny na nesprávném místě, ale pak dojde k přepočtu a vše je tak, jak má být.


HandySwitcher dokáže, stejně jako Magic Button, pracovat s výjimkami. Můžete si např. zvolit, které programy budou běžet, aniž by byly vidět v seznamu spuštěných aplikací.

Poslední část nastavení se zabývá barvami. Uživatelé si mohou vybrat barvu textu v menu, barvu pozadí ikony atp.

Přestože bychom nyní mohli výčet schopností tohoto task manageru ukončit, učinit tak nemůžeme, neboť autoři programu pro nás připravili ještě několik zajímavostí. První z nich je monitor vytížení procesoru, kdy u každého procesu vidíte údaj v procentech. Pro lepší pochopení je připraven ještě jednoduchý graf. Monitoringu využití CPU zdatně sekunduje přehled vytížení paměti. U něj sice nenajdete graf, ale jednotlivé procesory lze řadit dle názvu, případně podle toho, kolik si z paměti "ukously."

Závěr
Ještě před několika měsíci byl HandySwitcher jedním z mála task managerů, který bez problémů fungoval na Windows Mobile 6 zařízeních. Dnes je situace jiná; plno konkurenčních programů se dočkalo novější verze, takže již nejste při výběru task manageru omezeni na jeden dva programy. Čím tedy HandySwitcher zaujme dnes? Jednou z největších předností je detailní nastavení, jak u křížku v pravém horním rohu, tak u ikony programu, k níž je možno přiřadit velké množství funkcí. Rozhodně více, než kolik nabízí většina konkurenčních aplikací. Rovněž stojí za zmínku, že některé funkce programu (např. minimalizace či zavření aktuálně používané aplikace) lze přiřadit hardwarovým tlačítkům, takže uživatelé se nemusejí každou chvíli shánět po stylusu.
Pokračování článku:
Vybíráme task manager (3. část)
Vybíráme task manager (4. část)
Vybíráme task manager (5. část)
Vybíráme task manager (6. část)
Vybíráme task manager (7. část)
Vybíráme task manager (8. část)
Vybíráme task manager (9. část)
Vybíráme task manager (10. část)
Vybíráme task manager (11. část)
Vybíráme task manager (12. část)
Vybíráme task manager (13. část)
Vybíráme task manager (14. část)
Vybíráme task manager (15. část)
Předchozí část článku:
Vybíráme task manager (1. část)Tento článek si můžete přečíst na webu www.WMHelp.cz
http://www.wmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.wmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=242