Vybíráme task manager (8. část) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Vybíráme task manager (8. část)

Autor: pavelbures - 14.08.2008, 4355 čtenářů


Software Multitasking je velkou konkurenční výhodou operačního systému Windows Mobile, zároveň je ale také jeho prokletím. Pokud totiž nepoužíváte schopný task manager, který dokáže mezi aplikacemi rychle přepínat a také je ukončovat, snadno se může stát, že se operační paměť zaplní několika běžícími programy, které v danou chvíli vůbec nepotřebujete. V dnešním, v pořadí již osmém díle našeho seriálu si představíme sharewarový task managery IBE Bar a Elecont Manager.
IBE Bar 2.0.0.1
Aplikace, které je věnován dnešní článek, se od task managerů, které jsme si představili v minulosti, liší tím, že se nespokojí se standardním uživatelským rozhraním Windows Mobile, ale nahrazuje horní systémovou lištu, jak si můžete všimnout na přiložených screenshotech. Díky skinovatelnosti IBE Baru je nyní možné, aby horní lišta vypadala podle vašich představ. Systémová lišta v podání IBE Baru přináší jen minimum nových funkcí, kromě detailního ukazatele stavu baterie a obsazení paměti přibyla jen ikona domečku pro zobrazení Today a obrázek šipky, který se dostanete do menu task manageru. Stále je tak možné pomocí horní lišty a ikon na ní vstoupit do Start menu, zobrazit aktivní datová spojení, změnit hlasitost reproduktoru i zobrazit blížící se schůzky.

Jedním z největších nedostatků recenzovaného programu je, že nedokáže rozlišit mezi krátkým a dlouhým tapnutím na křížek v rohu, takže křížkem je možno běžící aplikace pouze minimalizovat, nikoliv ukončit. K úplnému zavření programu je třeba nejprve vstoupit do menu task manageru a až zde tapnout na křížek vedle názvu aplikace, což zbytečně zdržuje. IBE Bar také dokáže zavřít všechny spuštěné aplikace či ukončit veškeré programy s výjimkou toho, který je v popředí.

Nastavení task manageru není příliš rozsáhlé. Můžete změnit rozmístění ikon na horní systémové liště, takže křížek pro zavření (resp. minimalizaci) okna programu již nemusí být úplně v rohu. Lze si rovněž vybrat ze dvou typů a z několika velikostí písma, kterým bude zobrazen aktuální čas. Spolu s vlastním programem se do kapesního počítače nainstaluje také několik skinů, 3 jsou optimalizovány pro QVGA rozlišení, další tři podporují VGA displeje. Z webových stránek autorů programu si můžete stáhnout další, v nastavení programu lze mezi jednotlivými skiny pohodlně přepínat.

IBE Bar patří vzhledem k ceně 9,95 USD spíše mezi levnější sharewarové task managery. Během testování nás potěšila stabilita, rychlé spouštění programu i jeho skinovatelnost, zásadní nevýhodu však vidíme v tom, že program nerozlišuje mezi krátkým a dlouhým tapnutím na křížek, takže uživatelé jsou nuceni pro ukončení programu jít do menu task manageru.Hodnocení:

Elecont Manager
Vývojářský team Elecont Software přišel s velmi nezvyklým task managerem. Recenzovaný program je totiž určen pro obrazovku Today, na které bude zobrazovat informace o využité operační paměti a stavu akumulátoru. Pokud spustíte nějaký program, zobrazí vám Elecont Manager na Today také jeho ikonu. Tapnutím na ni se objeví menu, ve kterém můžete program tapnutím na šipku vlevo ukončit, šipka vpravo naopak způsobí, že se okno programu maximalizuje.

Druhou funkcí, kterou Elecont Manager disponuje, je zavření všech běžících programů. Toho docílíte tak, že tapnete na ikonu se symbolem grafu a následně na šipku vlevo.

Nastavení aplikace Elecont Manager je minimální. Můžete si vybrat jazyk, kterým na vás bude program mluvit. K dispozici je kromě angličtiny také několik dalších světových jazyků - ruština, španělština, japonština či třeba italština; češtinu bohužel v nabídce nenajdete. V nastavení rovněž můžete zaškrtnout, aby Elecont Manager zobrazoval na Today obrazovce nikoliv velké, ale malé ikony. Tato volba však na HP iPAQu hx4700 s Windows Mobile 5 nefungovala korektně. Ikony se sice zmenšily, zmenšil se i prostor pro Elecont Manager na Today, ale velikost písma zůstala stejná, takže některé informace se zkrátka nezobrazily.

Elecont Manager je velmi neobvyklý program. Vzhledem k tomu, že tento task manager nerozlišuje mezi krátkým a dlouhým tapnutím na křížek v rohu a jediným místem, odkud lze programy ukončit, je Today obrazovka, je přepínání a zavírání aplikací v Elecont Manageru poměrně zdlouhavé. Pokud byste však chtěli mít na Today zobrazeny ikony spuštěných programů spolu s informací o jejich paměťové náročnosti, pak může Elecont Manager posloužit jako zajímavý doplněk k vašemu stávajícímu správci běžících aplikací.


Hodnocení:

Pokračování článku:
Vybíráme task manager (9. část)
Vybíráme task manager (10. část)
Vybíráme task manager (11. část)
Vybíráme task manager (12. část)
Vybíráme task manager (13. část)
Vybíráme task manager (14. část)
Vybíráme task manager (15. část)
Předchozí části článku:
Vybíráme task manager (7. část)
Vybíráme task manager (6. část)
Vybíráme task manager (5. část)
Vybíráme task manager (4. část)
Vybíráme task manager (3. část)
Vybíráme task manager (2. část)
Vybíráme task manager (1. část)
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.75
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Vybíráme task manager (8. část)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů