Vybíráme task manager (10. část) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Vybíráme task manager (10. část)

Autor: pavelbures - 28.10.2008, 3084 čtenářů


Software Multitasking je velkou konkurenční výhodou operačního systému Windows Mobile, zároveň je ale také jeho prokletím. Pokud totiž nepoužíváte schopný task manager, který dokáže mezi aplikacemi rychle přepínat a také je ukončovat, snadno se může stát, že se operační paměť zaplní několika běžícími programy, které v danou chvíli vůbec nepotřebujete. V dnešním, v pořadí již desátém díle našeho seriálu si představíme sharewarový task manager Battery Pack Pro.Jak si můžete všimnout z níže přiložených screenshotů, není Omega Battery Pack Pro obyčejný task manager. Jedná se o program, který na Today obrazovce dokáže zobrazit informace o stavu baterie a paměti, seznam blížících se schůzek, rovněž můžete přímo z Today spouštět vaše oblíbené aplikace. Vzhledem k tomu, že program dokáže také spravovat běžící aplikace, věnovali jsme mu desátou část našeho seriálu.

Dobrou zprávou pro majitele starších kapesních počítačů je, že Omega Battery Pack Pro si vystačí s PocketPC 2002. Program však funguje také na přístrojích s Windows Mobile 6.1, takže se nemusíte obávat, že by aplikace na vašem kapesním počítači nefungovala. Na webových stránkách autorů si můžete stáhnout instalační CAB soubor pro instalaci přímo v PDA, pokud preferujete instalaci prostřednictvím PC, navštivte tento odkaz.

Bezprostředně po instalaci se na Today obrazovce objeví několik nových plug-inů. Jeden z mnoha plug-inů má na starosti spouštění aplikací. V Battery Pack Pro si můžete do každé záložky na Today obrazovce umístit zástupce na libovolný program či součást nastavení, ikony můžete v rámci záložky libovolně přesouvat, do jiné záložky však zástupce nepřetáhnete. Bude třeba ho opět vytvořit. Dobrou zprávou pro všechny, kdož chtějí spouštět programy prsty, je, že si u každé ikony můžete vybrat ze dvou stupňů velikosti. Větší ikony zaberou více místa, takže se jich na displej vejde jen několik, ale pokud nechcete neustále vytahovat stylus, je to jediná volba, jak Battery Pack Pro alespoň částečně ovládat prsty.


Testovaný program dokáže rovněž uspokojit ty uživatele, kteří chtějí mít přehled o stavu kapesního počítače. Na Today totiž nechybí indikátory stavu nabití baterie včetně odhadu toho, jak dlouho ještě přístroj vydrží pracovat, než jej bude třeba připojit k nabíječce. Regulovat lze rovněž podsvícení displeje, dozvíte se také další užitečné informace (IP adresa, množství přijatých a odeslaných dat...).

Pokud používáte pro vyhledávání informací na Internetu Google, pak vám Battery Pack Pro dokáže o něco usnadnit život. Přímo na Today obrazovce je možno zadat textový řetězec a po stisku patřičné ikony se zobrazí okno webového prohlížeče.

Battery Pack Pro však není pouze plug-in pro obrazovku Today, jedná se také o aplikaci, která vám poví řadu užitečných informacích o desítkách světových metropolí. Testovaný program se sice nemůže přímo měřit se speciálními programy pro cestovatele, ale přesto se mj. dozvíte, jakou měnou se v dané zemi platí, jaké je číslo tísňového volání atp. Pokud si doinstalujete program Journal Bar, tak se dočkáte i předpovědi počasí na 5 dnů.

Čas v různých světových metropolích

Nechme nyní na chvíli většinu funkcí stranou a zaměřme se na to, co je tématem našeho seriálu, tj. na správu běžících programů. Jak si můžete všimnout na přiložených screenshotech, pod křížkem pro minimalizaci programů najdete malou šipku, která vás dostane do menu programu. Odsud můžete mezi běžícími programy přepínat, křížkem lze libovolnou aplikaci ukončit. Dobrou zprávou je, že aplikace nemusíte ukončovat z menu. Postačí, když místo tapnutí podržíte stylus na křížku (resp na červeném [OK]) alespoň půl sekundy, čímž docílíte toho, že se program místo minimalizace ukončí.

Možnosti nastavení jsou rozsáhlé. Uživatelé si mohou přizpůsobit zobrazování jednotlivých indikátorů, lze upravit varování při vybité baterii, změnit zobrazení hodin v horní systémové liště atp.


Nastavení zobrazení času

Závěr
Omega Battery Pack Pro je velmi robustní program, který umožňuje mj. spouštět programy z Today, poskytuje ucelený přehled o volném místě v paměti PDA i na kartě a rovněž zobrazuje kalendář. Aplikace také zvládne odstranit dočasné soubory, takže udržuje váš kapesní počítač v dobré kondici. Co se task manageru týče, poskytuje pouze základní funkce, tj. minimalizaci a ukončování programů v závislosti na délce tapnutí, chybí např. podpora gest. Program si z RAM ukousne cca 5 MB, horší však je, že Battery Pack Pro nepatří mezi žádné rychlíky a tak budete občas muset několik sekund počkat, než aplikace provede určitou akci.

Informace o stavu akumulátoru a obsazení paměti

Graf zachycující průběh vybíjení/nabíjení akumulátoru

Plná verze programu stojí 29,99 USD, k dispozici je také zkušební verze.Pokračování článku:
Vybíráme task manager (11. část)
Vybíráme task manager (12. část)
Vybíráme task manager (13. část)
Vybíráme task manager (14. část)
Vybíráme task manager (15. část)
Předchozí části článku:
Vybíráme task manager (9. část)
Vybíráme task manager (8. část)
Vybíráme task manager (7. část)
Vybíráme task manager (6. část)
Vybíráme task manager (5. část)
Vybíráme task manager (4. část)
Vybíráme task manager (3. část)
Vybíráme task manager (2. část)
Vybíráme task manager (1. část)


Hodnocení produktu:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Vybíráme task manager (10. část)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů