Vybíráme task manager (5. část) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Vybíráme task manager (5. část)

Autor: pavelbures - 03.04.2008, 6749 čtenářů


Software Multitasking je velkou konkurenční výhodou operačního systému Windows Mobile, zároveň je ale také jeho prokletím. Pokud totiž nepoužíváte schopný task manager, který dokáže mezi aplikacemi rychle přepínat a také je ukončovat, snadno se může stát, že se operační paměť zaplní několika běžícími programy, které v danou chvíli vůbec nepotřebujete. V dnešním, v pořadí již pátém díle našeho seriálu, si představíme sharewarový program Best TaskMan.Program, který si dnes představíme, se od dříve recenzovaných aplikací poněkud liší. Best TaskMan je koncipován spíše jako process manager, tj. správce běžících procesů. Slouží tedy k získání informací o tom, co všechno ve vašem kapesním počítači či komunikátoru běží a jak velkou část paměti daný program nebo systémový proces využívá.

Best TaskMan nabízí celkem 4 pohledy, po spuštění se zobrazí seznam běžících aplikací seřazených dle paměťové náročnosti, častěji používané programy jsou však přednostně vypisovány na vyšších pozicích. Z menu aplikace můžete vybraný program přenést do popředí, ukončit ho, zavřít všechny běžící programy, či nechat si zobrazit informace o vybrané aplikaci. Stejně jako velká část task managerů, tak ani Best TaskMan nedokáže zavřít všechny programy, potíže mu dělá např. Phone a CommManager, s ActiveSyncem si však Best TaskMan poradí. V případě, že nějaký program nebo proces neodpovídá, je možno ho "natvrdo" ukončit.

Task manager uživateli sdělí také velké množství informací o běžících aplikacích. Jde např. o umístění spustitelného souboru a další údaje (handle okna atp.), které využijí zejména vývojáři a PDA specialisté.

Best TaskMan dokáže nahradit jednoduchý aplikační launcher, neboť umožňuje spustit libovolný z nainstalovaných programů. BT sice nerespektuje rozdělení programů do složek ze Start - Programs a zobrazuje všechny aplikace najednou, naštěstí je možno zadat část názvu aplikace a omezit tak výpis programů.

Pokud vás zajímá, kolik máte volné operační paměti či kolik energie zůstalo v akumulátoru, tyto i další údaje vám Best TaskMan také prozradí. Program dokáže uživatele informovat o stavu akumulátoru s přesností jednotek procent, v případě neoriginální baterie použité v našem HTC TyTNu však program nezobrazil doplňkové informace (odhadovaný čas výdrže a výdrž při nabití na 100 procent). Na záložce System Information je k vidění také údaj o zaplnění Storage, pam. karty a RAM.

Best TaskMan dokáže přemapovat hardwarová tlačítka, každému "čudlíku" je možno přiřadit dvě funkce v závislosti na délce stisku. Tlačítky můžete nejen spouštět programy, ale také zobrazit task manager, správce běžících procesů, obrazovku se systémovými informacemi či třeba aplikační launcher. Tlačítkem je rovněž možno běžící program ukončit, zamknout klávesy či rotovat obrazovku.

Závěr
Aplikace Best TaskMan je zaměřena spíše na pokročilejší uživatele, jež ocení správce procesů s možností ukončit neodpovídající program. Informace o systému a o volné paměti lze vyčíst přímo z Windows Mobile, existuje také několik freewarových utilit, které vám tento druh informací prozradí. Za zmínku stojí možnost ovládat program pouze tlačítky a launcher, který pracuje na stejném principu jako PetitLaunch známý z palmů. Necháme na jednotlivých uživatelích, zda investují 9,95$ a nebo si nainstalují několik jiných, často freewarových aplikací, které dokáží to samé. Best TaskMan existuje ve verzi pro PDA a smartphony s Windows Mobile 5 a 6.Pokračování článku:
Vybíráme task manager (6. část)
Vybíráme task manager (7. část)
Vybíráme task manager (8. část)
Vybíráme task manager (9. část)
Vybíráme task manager (10. část)
Vybíráme task manager (11. část)
Vybíráme task manager (12. část)
Vybíráme task manager (13. část)
Vybíráme task manager (14. část)
Vybíráme task manager (15. část)
Předchozí části článku:
Vybíráme task manager (4. část)
Vybíráme task manager (3. část)
Vybíráme task manager (2. část)
Vybíráme task manager (1. část)


Hodnocení produktu:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Vybíráme task manager (5. část)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů